Siirry sisältöön

Ota yhteyttä!

Projektipäällikkö
Pasi Tauriainen, HTM, sh
Diakonia-ammattikorkeakoulu
pasi.tauriainen@diak.fi
p. 050 577 3372
”Vapaa on vain umpihanki, ladulla oon ladun vanki”

Asiantuntija
Päivi Vuokila-Oikkonen, TtT
TKI Asiantuntija, pedagogi, työelämän kehittäjä ja muutosvalmentaja, työnohjaaja, LP-NP- menetelmäkouluttaja, Diakonia-ammattikorkeakoulu
paivi.vuokila-oikkonen@diak.fi
p. 040 829 7670
”Ei osaamista ilman viisautta, ei luovuutta ilman rohkeutta, ei luottamusta ilman luotettavuutta”

Asiantuntija
Ulla Lahtela, TtM, sh (AMK)
Lehtori, Diakonia-ammattikorkeakoulu
ulla.lahtela@diak.fi
p. 040 357 6020
”Onnistuminen on asenne. Se on avoimuutta uusille ideoille, halukkuutta kuunnella, innokkuutta oppia, halua kasvaa ja joustavuutta muuttua.” — BJ Gallagher

Asiantuntija – Sosiaali- ja terveysala
Gitta Palomäki, TtM, sh (Yamk)
Projektipäällikkö, tuntiopettaja Kajaanin AMK
gitta.palomaki@kamk.fi
p. 044 710 1258
”Jos todella rakastat luontoa, löydät kauneuden kaikkialla.” – Vincent Van Gogh

Digiasiantuntija
Timo Partanen, FM
Lehtori, Kajaanin AMK
timo.partanen@kamk.fi

Asiantuntija
Mervi Kaikkonen, TtM, ft (AMK), AmO
Lehtori, OSAO – Kontinkankaan yksikkö
Potilassiirtojen ergonomiakortti -kouluttaja, Yinjooga -ohjaaja, Kinestetiikan syventävä kurssi 2019, Tutor -koulutuksessa s2020
mervi.kaikkonen@osao.fi
p. 050 582 8837
”Liike on lääkettä ja palautuminen on ihan parasta.”

Asiantuntija
Matti Ländén, Fysioterapeutti, AmO
Kouluttaja, OSAO – Kontinkankaan yksikkö
Työnohjaaja – kehittäjä – coach, työhyvinvointivalmentaja
matti.landen@osao.fi
p. 044 703 7995
”Kaiken kokeneena voin sanoa, että vielä on jotain kokematta.” -Matti Nykänen

Asiantuntija – Gerontologinen hoitotyö ja etiikka
Reetta Saarnio, TtT, sh.
Yliopettaja, Oulun ammattikorkeakoulu
reetta.saarnio@oamk.fi
p. 040 144 0341
”Aina voi yrittää uudelleen!”

Asiantuntija
Kirsi Myllykangas, TtM, sh (AMK)
Lehtori, Oulun ammattikorkeakoulu
kirsi.myllykangas@oamk.fi
p. 040 648 4073
”Anna unelmiesi olla aina suurempia kuin pelkojesi.”